RASPRODANI Poljud mjesto je na kojem od 16 sati Hajduk i Dinamo u 33. kolu SuperSport HNL-a igraju jedan od derbija sezone koju obilježava najnapetija borba za naslov. Četiri kola prije kraja Rijeka je vodeća s 56 bodova, koliko ima i drugoplasirani Hajduk.
I Hajduk i Dinamo moraju pobijediti
Aktualni prvak Dinamo je na trećem mjestu, ali sa samo bodom manje od Rijeke i Hajduka. Zato rezultat derbija na Poljudu može pomoći da se rasplete zamršena borba utroje za naslov. Dan nakon derbija Hajduka i Dinama, lider Rijeka dočekuje Goricu.
Hajduk će bez obzira na ishod derbija protiv Dinama sezonu završiti s boljim međusobnim omjerom od najvećeg rivala, ali čini se da ga samo pobjeda drži ispred Dinama. Razlog je što aktualni prvak preostale tri utakmice igra na svom terenu, dok Hajduk nakon Dinama mora igrati još jedan derbi, također na svom terenu, ali protiv Rijeke.
Hajduku ne mogu igrati tri krilna napadača
Dinamo formalno zaostaje iza Rijeke i Hajduka jedan bod, ali zapravo su to “dva boda” manjka jer ima lošiji međusobni omjer s oba rivala za naslov. Zato su i Gattuso i Perković najavili da idu na pobjedu.
Oba rivala u derbi ulaze oslabljeni….
Pročitajte više na Index.hr

