Hrvatska gospodarska komora (HGK) ide dalje sa svojim hotelskim biznisom. Nakon Rijeke, gdje je početkom ove godine počela rekonstrukcija nekadašnjeg motela Panorama i gradnja hotelskog kompleksa, uskoro starta priprema i za njezin novi veliki projekt u Splitu, gdje kani zgradu Županijske komore Split preurediti u luksuzni hotel.
Prvi korak je iseljavanje i premještanje Komore i zaposlenika, a što je Skupština HGK već osigurala dajući prije desetak dana odobrenje za zaključenje ugovora o zakupu poslovnog prostora.
Odabran je Westgate Tower, s kojim će HGK-ovci zaključiti dugogodišnji ugovor, s već definiranom cijenom od 5440 eura mjesečno, bez PDV-a i naknade za zajedničke troškove, a što bi, prema odluci koju je odobrila Skupština, u idućih deset godina ukupno iznosilo oko 890 tisuća eura uvećano za PDV, odnosno nešto više od 1,1 milijuna eura. Taj iznos odnosi se na zakup 335 četvornih metara uredskog prostora i pet parkirnih mjesta, a režijske i ostale troškove plaćat će HKG.
Hajdukov arhitekt
Na projektu prenamjene splitske zgrade HGK u luksuzan gradski hotel manjeg kapaciteta radi…

