“U Odbor za zaštitu okoliša i prirode stigla je prijava zaposlenika Nacionalnog parka Brijuni o nevjerojatnom broju nezakonitosti, zloupotreba, mita i pogodovanja pri zapošljavanju ili dodjeli poslova lokalnim HDZ-ovcima. Ovu sam prijavu, vezanu uz najveći skandal u upravljanju nacionalnim parkovima u Hrvatskoj, proslijedila MUP-u, ministru Božinoviću, Ministarstvu zaštite okoliša – ministrici Vučković i DORH-u i tražim odgovore o postupanju”, istaknula je Dušica Radojčić, zastupnica Možemo i predsjednica Odbora na današnjoj konferenciji za medije.
Dodala je da je riječ o dokumentu na 30-ak stranica s preciznim opisima, imenima i dokazima, uključujući i snimke iz nacionalnog parka. “Prijavu su pisali zaposlenici iz svih radnih zajednica na otočju – ugostiteljstvo, financije, pravna služba, tehnička služba, čuvari prirode. Svi su se udružili i sastavili jako dugačku prijavu s detaljno opisanim događajima, datumima i sudionicima, te snimkama s kamera postavljenih po parku”, rekla je Radojčić i dodala kako je kaznenu prijavu podnijela još 2022. godine Općinskom državnom odvjetništvu u Puli protiv ravnatelja i članova…
Pročitajte više na energreen.hr
