Glavina: Tržište poslalo poruku onima koji nisu pazili na omjer cijene i kvalitete
HRVATSKU je u prvih osam mjeseci posjetilo 17,2 milijuna turista, koji su ostvarili 89,8 milijuna noćenja, što je za 2 odnosno za 0,5 posto više nego u isto vrijeme lani, a porasla je i potrošnja turista. Podatke su danas objavili ministar turizma i sporta Tonči Glavina te direktor Hrvatske turističke zajednice (HTZ) Kristjan Staničić.
Naglašavajući da su izneseni podaci o dolascima i noćenjima turista privremeni te da će službeni biti idući tjedan, Glavina i Staničić istaknuli su da su zadovoljni rezultatima koji potvrđuju stabilnu poziciju Hrvatske na turističkim tržištima, koja postaje cjelogodišnja destinacija jer se rast dogodio u predsezoni, dok su srpnju i kolovozu broj turista i noćenja manji nego lani.
Glavina je večeras gostovao u Dnevniku Nove TV. “Imamo gotovo pa idealnu situaciju, a to je da po prvi puta u povijesti imamo rekordne rezultate turističkog prometa na razini godine, a po prvi puta ti rezultati nisu generirani u dva ljetna mjeseca”, objasnio je.
Ponovio je kako je cilj razviti turizam koji je i prostorno i vremenski ravnomjerno…
Pročitajte više na Index.hr

