Nogometaši Sjedinjenih Američkih Država na impresivan su način otvorili Svjetsko prvenstvo kojem su jedan od domaćina uz Meksiko i Kanadu. Na otvaranju skupine D Amerikanci su u Los Angelesu deklasirali Paragvaj sa 4-1. Međutim, slavlje navijača SAD je pomutila zabrinutost zašto je njihov najbolji igrač Christian Pulišić u poluvremenu ostao u svlačionici.
Krilni igrač Milana i suigrač našeg Luke Modrića je sudjelovao u akcijama kod prva dva američka gola protiv Paragvaja, no u poluvremenu je ostao u svlačionici.
U američkim medijima i na društvenim mrežama je nastala panika. Svi su se pitali što se dogodilo sa “Captain America” ili kako ga još vole nazivati “Face of America”.
No, Pulišić je svojim istupom odagnao strahove.
– Dobio sam nezgodan udarac, pa se stvarno nadam da nije ništa. Bile su to mjere opreza, nadam se da ću biti dobro sljedećih nekoliko dana, kazao je Pulišić za FOX Sports.
– Nismo htjeli riskirati, dodao je američki izbornik Mauricio Pochettino.
Pulišić je propustio sedam utakmica za klub i reprezentaciju tijekom ove sezone zbog problema s tetivom koljena pa su u američkom taboru iznimno oprezni.
Najveća zvijezda…
Pročitajte više na HRT.hr
