Princ Harry oglasio se nakon što je Visoki sud u Londonu odbacio njegovu tužbu protiv Associated Newspapers Limiteda, izdavača Daily Maila i Mail on Sundayja. Vojvoda od Sussexa bio je jedan od sedmero poznatih tužitelja koji su tvrdili da su novine do privatnih informacija dolazile nezakonitim metodama, među ostalim angažiranjem privatnih istražitelja, prijevarom, hakiranjem telefona i korumpiranim isplatama.
Presuda je stigla u utorak, 7. srpnja, baš u vrijeme Harryjeva boravka u Londonu, gdje je sudjelovao na događaju povezanom s Invictus Gamesom. Iako je javno pokušao zadržati mirnoću, nedugo nakon odluke suda objavio je zajedničko priopćenje s barunicom Doreen Lawrence, također jednom od tužiteljica. ‘Došli smo na sud tražeći pravdu i odgovornost. Nismo dobili ni jedno ni drugo’, poručili su Harry i barunica Lawrence.
Velik udarac za Harryja
U priopćenju su presudu nazvali ‘potpunim i očitim zataškavanjem’, dodavši da ih odluka nije posve iznenadila, ali da ih je, kako tvrde, šokiralo koliko je sud daleko otišao u oslobađanju Maila od odgovornosti.
‘Kada sud kaže da nema dovoljno dokaza o nezakonitom postupanju, unatoč dokumentima…
Pročitajte više na Tportal.hr
