Moda nikada nije bila bliže čistom, suzdržanom minimalizmu kakav je dominirao devedesetima. Danas se mnogi dizajneri vraćaju tom razdoblju – od Phoebe Philo, zaštitnog lica te estetike, do Victorije Beckham, čiji se modni izričaj temelji na ležernim odijelima, i brenda The Row, koji je prepoznao ljepotu u jednostavnosti i redefinirao tihi luksuz u svakodnevici.
Povratak stila 90-ih
Najnoviji primjer dolazi iz kuće Calvin Klein, gdje je kreativna direktorica Veronica Leoni predstavila kolekciju za jesen/zimu 2025./2026. inspiriranu upravo zlatnim dobom brenda iz 90-ih.
U njoj se ističu savršeno krojene suknje, dugi kaputi i oštri, retro sandale, pročišćeni krojevi koji prizivaju duh ere kada je modni minimalizam bio i stav i estetika.
A kada je riječ o estetici 90-ih, najveća inspiracije je Carolyn Bessette Kennedy, supruga Johna F. Kennedyja Jr.-a i modna ikona čiji je stil bio jednostavan, ali – savršen. Sama ga je opisivala kao ‘neposredan’, bez suvišnih detalja i s naglaskom na kvalitetne modne klasike.
Sandale s četvrtastom petom opet se nose
U njenim stajlinzima isticao se i jedan specifičan komad – sandale s četvrtastom…
Pročitajte više na Tportal.hr

