Britanska novinarka oduševljena hrvatskim gradom, napisala je reportažu o njemu
BRITANSKA novinarka Hayley Minn, zamjenica urednice za putovanja u Daily Mailu, nedavno je posjetila Pulu i oduševila se. U svojoj reportaži napisala je da je, stojeći usred Pulske Arene, na trenutak pomislila da se nalazi u samom srcu Rima. “Teško mi je povjerovati da ovo nije Koloseum.”
Nije bilo gužve
Pulska Arena, informirala je čitatelje, danas se smatra jednom od najbolje očuvanih rimskih arena na svijetu. Za razliku od gužvi koje redovito prate posjet rimskom Koloseumu, ulazak u Arenu u Puli bio je, kako kaže, brz i bez čekanja.
“Doslovno smo samo ušetali unutra, gotovo da smo imali cijelo mjesto za sebe”, istaknula je.
No u Puli ju nije oduševila samo Arena. U svojoj reportaži opisla je i druge spomenike, uključujući Augustov hram te Slavoluk Sergijevaca. Spomenula je i rimski podni mozaik koji se nalazi u središtu grada, a kako je rekla, on ju je posebno impresionirao.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
…
Pročitajte više na Index.hr

