U razdoblju od travnja do lipnja prihod Booking Holdingsa iznosio je 6,8 milijardi dolara i bio je veći za 16 posto nego u istom prošlogodišnjem tromjesečju, stoji u poslovnom izvješću.
Rast je dvostruko snažniji nego u razdoblju od siječnja do ožujka, pokazuje izvješće.
Bruto vrijednost rezervacija porasla je na godišnjoj razini za 13 posto, na 46,7 milijardi dolara, navodi se u izvješću. Vrijednost rezerviranih avionskih karata poskočila je pak na godišnjoj razini za 44 posto, a uprava izdvaja i povoljan utjecaj valutnih tečajeva.
Broj rezerviranih noćenja porastao je pak za 8,0 posto, na 309 milijuna. Prosječna cijena noćenja smanjena je za jedan posto.
Kompanija je drugo tromjesečje zaključila s neto dobiti od 895 milijuna dolara, manjom za 41 posto nego lani.
Prilagođena dobit prije kamata, poreza, deprecijacije i amortizacije (EBIDTA) poskočila je pak za 28 posto, na 2,4 milijarde dolara, navodi se u izvješću.
Prilagođeni fiksni operativni troškovi iznosili su 1,3 milijarde dolara i bili su veći za 11 posto nego lani.
U ljetnim mjesecima uprava očekuje rast broja noćenja u rasponu od 3,5 do 5,5 posto, uz skok bruto…
Pročitajte više na Tportal.hr

