Već u srpnju bilo je javno da je diskontni lanac Pepco insolventan u Njemačkoj. Od tada su radnici zabrinuti – pa čak i neki kupci koji su zavoljeli njihove trgovine. Sada je jasno što budućnost nosi za trgovca tekstilom i igračkama: Neke od njegovih poslovnica bit će zatvorene, piše Fenix magazin.
Pepco je najavio da će 28 trgovina biti zatvoreno ‘zbog nedostatka ekonomskih izgleda do kraja siječnja 2026., nakon završetka uobičajenih mjera rasprodaje’. U izjavi se sugerira da će rasprodaja vjerojatno uskoro započeti u pogođenim trgovinama prije nego što se zatvore najkasnije do kraja siječnja 2026. godine.
Prema navodima tvrtke, zatvaranjem trgovina i planiranim pojednostavljenjem administracije u Berlinu pogođeno je 165 od otprilike 500 radnika. Uskoro će biti otpušteni.
Kako pišu njemački mediji, 36 trgovina nastavit će s radom: ocijenjene su kao ‘perspektivne’.
Koje su trgovine na popisu, a koje ne, zasad nije objavljeno. Međutim, početne informacije o pojedinačnim trgovinama već su dostupne: Poslovnica u Oberhausenu nastavit će raditi, kao i , ona u trgovačkom centru Milaneo u Stuttgartu.
U srpnju je tvrtka podnijela zahtjev za…
Pročitajte više na Tportal.hr

