U Zagrebu je prošli tjedan održana tradicionalna, 21. konvencija Hrvatskih izvoznika. Glavna tema ovogodišnjeg okupljanja bila je oblikovana kroz slogan “Nova jednadžba rasta izvoza: Energija, Tehnologija, Demografija”. Važnost problema demografije posebice je apostrofirana, jer, kako je istaknuo predsjednik Hrvatskih izvoznika Davor Baković, pitanje demografije postaje jedno od ključnih pitanja konkurentnosti i dugoročnog rasta Hrvatske, ali i Europe. Potpredsjednik Vlade i ministar financija Tomislav Ćorić osvrnuo se u svom govoru na rezultate koje u “nikad većoj gužvi na međunarodnom tržištu” postiže hrvatski izvozni sektor, te je ocijenio i kako su izvoznici u proteklih 13 godina uspjeli najbolje iskoristiti mogućnosti koje je Hrvatskoj otvorio ulazak u EU. Kao kruna konvencije, dodijeljene su nagrade “Zlatni ključ” najuspješnijim izvoznicima u 2025. u 20 kategorija, a najboljim velikim izvoznikom proglašen je zagrebački Ericsson Nikola Tesla.
Pročitajte više na Poslovni.hr
