Početkom lipnja formalno je zaključen proces vlasničke tranzicije kojim je kompanija Incom preuzela tvornicu ambalaže u Kanfanaru, čime tvrtka s gotovo 70 godina industrijske tradicije započinje novo razvojno poglavlje. Riječ je o jednom od značajnijih iskoraka u daljnjem razvoju kompanije, koja kroz novu strukturu dobiva snažnog strateškog partnera i pristup dodatnim razvojnim, investicijskim i tržišnim prilikama, priopćeno je.
Novi investicijski ciklus
Tvornica u Kanfanaru tijekom desetljeća izrasla je u relevantnog regionalnog proizvođača ambalaže, s izraženom izvozno-orijentiranom poslovnom strukturom i snažnom industrijskom bazom. Prije samog preuzimanja prethodio je proces koji je trajao više od godinu dana i uključivao intenzivne analize, razgovore i definiranje budućeg smjera razvoja.
“U jednom trenutku postalo je jasno da je pred nama velika promjena i da postoje različiti mogući smjerovi razvoja. Pri donošenju odluke vodio me osjećaj odgovornost prema ljudima koji su stvarali ovu kompaniju i važnost ove tvornice za lokalnu zajednicu”, izjavio je Marko Despot, direktor tvornice u…
Pročitajte više na Poslovni.hr
