Hrvatska investicijska grupacija BOSQAR INVEST u utorak je obavijestila javnost o konačnim rezultatima provedbe sekundarne javne ponude (SPO) novih dionica. Tijekom razdoblja ponude od 1. do 15. lipnja ulagatelji su upisali ukupno 6.979.765 novih dionica, u iznosu od 177,99 milijuna eura, pa je tako riječ o najvećoj sekundarnoj ponudi dionica na hrvatskom tržištu kapitala te jednom od najvećih prikupljanja kapitala u Hrvatskoj uopće. Nove dionice upisalo je 5453 malih ulagatelja te 26 kvalificiranih ulagatelja. A kako je jedna hrvatska kompanija od izlaska na burzu izrasla u grupaciju koja posluje u 27 zemalja, zašto je išla u prikupljanje novog kapitala i kakvi su planovi s Mlinarom, Panvitom i PIK Vrbovcem, kao i brojnim drugim temama, razgovarali smo nedavno u podcastu “Poslovni svijet s Ilijom Jandrićem” s predsjednikom Uprave Bosqar Investa Darkom Horvatom, koji ističe da se Bosqar Invest iz jedne poslovne vertikale razvio u platformu s tri poslovne vertikale. “Na kraju prvog kvartala ove godine ostvarili smo 750 milijuna eura prihoda, ostvarujemo 100 milijuna eura EBITDA -e. Uz to, naša dionica je u zadnjih šest i…
Pročitajte više na Poslovni.hr
