Zaharova: Ovo nije novi Hladni rat, ovo je “vatreni” sukob sa zapadom
Rusija je u četvrtak rekla da nema Hladnog rata sa zapadom jer je to sada “vatreni” sukob te da Europska unija i NATO lažu o moskovskim operacijama sabotaže kako bi opravdali ogromnu vojnu potrošnju.
Rat u Ukrajini, najsmrtonosniji u Europi od Drugog svjetskog rata, izazvao je najveći sukob između Rusije i zapada od Kubanske krize 1962. godine.
– Ne bih se složila s usporedbom s Hladnim ratom, rekla je glasnogovornica ruskog Ministarstva vanjskih poslova Marija Zaharova novinarima na pitanje postoji li sada novi Hladni rat sa zidom od dronova nalik “Željeznoj zavjesi” koji se gradi u Europi.
– Sad smo u sukobu drugačijeg oblika. Ovdje već dugo nema hladnoće, ovdje već ima vatre, rekla je Zaharova.
Na pitanje o europskim optužbama da je Rusija ušla u zračni prostor NATO zemalja, izvela sabotaže i hakirala ključne instalacije, Zaharova je odgovorila da te neutemeljene optužbe pokazuju da EU i NATO pripremaju “provokacije” protiv Moskve.
– Sve njihove izjave ukazuju – prvo, da pripremaju slijed provokacija. Drugo, da trebaju opravdati svoje vojne…
Pročitajte više na HRT.hr


