Vrućina potaknula građane i turiste da se upute prema moru
Ove subote nije bilo velike gužve na autocestama, osim na dionicama gdje su radovi. U Lučkom je u smjeru mora od jučer do danas u 18 sati zabilježeno više od 76 tisuća vozila. Pritisak je u trajektnim i zračnim lukama u srednjoj Dalmaciji. Čini se da su svi koji su mogli, spas potražili na moru.
Na zagrebačkom Zrinjevcu jutros nije bilo gužve. Neki su odlučili sjesti na travu i rashladiti se uz fontane. Jedan mladi par iz Švedske putuje vlakom po Europi. Zbog vrućine mijenjaju planove i žure se na more, gdje će ostati tjedan dana.
– Ostajemo večeras u Zagrebu, zatim odlazimo na obalu jer želimo biti blizu mora i plivati po ovoj vrućini, rekla je Frida iz Švedske.
Sličnu ideju imali su danas mnogi. Oni koji su mogli zaputili su se na more i nisu pogriješili.
U splitskoj trajektnoj luci pojačan je promet cijeli tjedan. Tijekom vikenda očekuje se 62 tisuće putnika i 13 tisuća vozila.
– Možemo biti jako zadovoljni, za sada smo na redovnim linijama. Najveći pritisak je prema Supetru, također je i pritisak iz Supetra prema Splitu, a što se tiče ostalih linija prema Hvaru, Visu, Veloj Luci, jako su…
Pročitajte više na HRT.hr
