Ustavna stručnjakinja o ‘križić-kružić’ odluci: Možemo se žestiti i zgražati, ali ove stvari moramo shvatiti
“Križić-kružić” odluka Ustavnog suda RH (o nevaljanosti izbornog listića) loša je, manjinsko mišljenje je u pravu, kaže ustavna stručnjakinja Sanja Barić.
Ustavna stručnjakinja s Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci Sanja Barić osvrnula se na odluku Ustavnog suda kojom je proglašeno da je križić-kružić način označavanja kandidata na glasačkom listiću nevažeći.
>>Detaljnije o slučaju iz Zadra i brojne reakcije možete pročitati ovdje
Barić je u objavi na svom Facebook profilu istaknula kako je pravna pozadina u lošem zakonskom rješenju i da je prvi korak hitno izmijeniti sve izborne zakone u djelu koji regulira valjanost izražavanja glasačke volje. ‘Valja nam propisati jasno i bez iznimaka što je jedino valjani listić’, istaknula je ustavna stručnjakinja. Njezin status prenosimo u cijelosti:
“Križić-kružić” odluka Ustavnog…
Pročitaj više na: Tportal.hr

