Trumpova vlada ukida Bidenov plan o obaveznoj naknadi putnicima za kašnjenje letova
VLADA predsjednika Donalda Trumpa danas je priopćila da odustaje od plana njegova prethodnika Joea Bidena kojim bi se od zrakoplovnih kompanija zahtijevalo da putnicima isplate novčanu naknadu kada su odgovorne za kašnjenje letova u SAD-u.
U prosincu je američko ministarstvo prometa pod tadašnjim predsjednikom Joeom Bidenom zatražilo savjetovanje s javnošću o procesu donošenja propisa o tome treba li od zrakoplovnih kompanija zahtijevati da plate 200 do 300 dolara za kašnjenja od najmanje tri sata na domaćim letovima i do 775 dolara za duža kašnjenja. Američke zrakoplovne kompanije oštro su kritizirale prijedlog.
Bijela kuća je u dokumentu objavljenom u četvrtak izjavila da ministarstvo planira povući plan “u skladu s prioritetima ministarstva i vlade”.
Ništa od Bidenovog prijedloga
U svibnju 2023. Biden je objavio da će njegova vlada osmisliti pravila kojima se od zrakoplovnih kompanija zahtijeva da kompenziraju putnike za poremećaje u letovima.
Tekst se…
Pročitajte više na Index.hr

