Trump: Rekao sam Hamasu – odmah pustite sve taoce i dogodit će se dobre stvari
AMERIČKI predsjednik Donald Trump izjavio je da je Washington u “vrlo dubokim” pregovorima s palestinskom militantnom skupinom Hamas i pozvao ih da oslobode sve taoce u Gazi. “U vrlo smo dubokim pregovorima s Hamasom”, rekao je Trump novinarima, napomenuvši da će stanje biti “teško” i “gadno” ako Hamas nastavi držati izraelske taoce.
“Rekli smo, pustite ih sve van, odmah, pustite ih sve van. I dogodit će im se puno bolje stvari, ali ako ih ne pustite sve van, bit će to teško stanje, bit će to gadno”, rekao je Trump, dodajući da Hamas “traži neke stvari koje su u redu”.
Trump nije dalje objašnjavao.
Obećao kraj rata
Palestinski militanti su uzeli preko 250 talaca u Gazi nakon napada u listopadu 2023. u Izraelu u kojem je ubijeno oko 1200 ljudi, prema izraelskim podacima. U napadu američkog saveznika Izraela na Gazu ubijeni su deseci tisuća ljudi, interno raseljeno cijelo stanovništvo Gaze te su potaknute optužbe za genocid i ratne zločine na međunarodnim sudovima i od strane nekoliko skupina za ljudska prava. Izrael poriče optužbe.
Trump je tijekom svoje…
Pročitajte više na Index.hr

