Trump predložio ukidanje licence televizijama ABC i NBC
Američki predsjednik Donald Trump pozvao je regulatore da oduzmu licencu televizijskim kućama ABC i NBC zbog njihova navodno neuravnoteženog izvještavanja.
Na svojoj platformi Truth Social kasno u nedjelju Trump je napisao da unatoč njegovoj velikoj popularnosti, kanali šire 97% loših priča o njemu i nepravedno izvještavaju o republikancima.
Predsjednik je ustvrdio da mnogi ljudi vjeruju da bi Savezna komisija za komunikacije (FCC), državni regulator za telekomunikacije, trebala oduzeti licence kanalima.
– Totalno bih bio za to jer su toliko pristrani i ne pišu istinu, stvarna prijetnja našoj demokraciji, nastavio je Trump.
Također je predložio da televizijske kuće, za koje kaže da emitiraju “lažne vijesti”, plaćaju milijune dolara naknada godišnje za licencu za privilegiju korištenja najvrednijeg etera u povijesti.
Predsjednika FCC-a Brendana Carra, republikanca, Trump je imenovao ubrzo nakon pobjede na izborima u studenom.
Predsjednik optužuje informativne kanale mreža ABC i NBC, kao…
Pročitajte više na HRT.hr



