Šušnjar u Luxembourgu razgovarao o nuklearnoj energiji, INA-i i MOL-u
Ministar gospodarstva Ante Šušnjar sudjelovao je u Luxembourgu na sastanku Vijeća za energetiku Europske unije, na kojem su ministri država članica raspravljali o ključnim prioritetima europske energetske politike u razdoblju koje slijedi, priopćeno je iz Ministarstva.
U središtu rasprava bili su jačanje energetske sigurnosti, osiguravanje cjenovno pristupačne energije za građane i gospodarstvo, ubrzanje ulaganja u energetsku infrastrukturu te stvaranje regulatornog okvira koji će omogućiti sigurniju i konkurentniju europsku energetiku. Posebna pozornost posvećena je pripremama za predstojeću zimsku sezonu i daljnjem smanjenju ovisnosti Europske unije o ruskim fosilnim gorivima.
Ministar Šušnjar sudjelovao je i na sastanku Nuklearnog saveza, održanom na marginama Vijeća za energetiku, na kojem su ministri i visoki predstavnici država članica razgovarali o europskoj energetskoj politici nakon 2030. godine i budućem razvoju nuklearne energije.
Tom je prilikom istaknuo da Hrvatska podupire tehnološki neutralan pristup europskoj energetskoj politici te smatra da nuklearna energija, uz…
Pročitajte više na HRT.hr
