Francuska je u utorak izvijestila o sedam smrtnih slučajeva povezanih s vrućinom dok se zapadna Europa bori s visokim temperaturama kao dio toplinskog vala koji je zahvatio nekoliko zemalja u regiji, izvijestila je Anadolu.
“Nažalost, ono što danas mogu reći jest da će biti sedam smrtnih slučajeva izravno ili neizravno povezanih s vrućinom”, rekla je glasnogovornica vlade Maud Bregeon za emiter TF1.
Bregeon je rekla da je pet osoba umrlo od utapanja dok su se pokušavale rashladiti u vodi, a bilo je i smrtnih slučajeva povezanih s ekstremnom vrućinom tijekom sportskih natjecanja.
Francuska televizija BFM TV izvijestila je o još jednom, osmom, smrtnom slučaju na površini vode u Bas-Rhinu, ali taj slučaj još nije uključen u službeni broj smrtnih slučajeva.
Meteo-France izdao je narančasta upozorenja na toplinski val za nekoliko departmana od ponedjeljka navečer i napomenuo da će popodnevne temperature u utorak uglavnom biti između 33 i 36 stupnjeva.
“Izvanredne temperature za kraj svibnja”, dodala je meteorološka služba.
U međuvremenu, očekuje se da će rani toplinski val sezone biti popraćen epizodom onečišćenja ozonom u…
Pročitajte više na fenix-magazin.de