Procurili planovi za golemu paradu američke vojske. Baš na Trumpov rođendan
U JAVNOST su procurili detaljni planovi za veliku vojnu paradu koja bi se trebala održati na rođendan američkog predsjednika Donalda Trumpa. U paradi bi, prema planovima u koje je uvid imao AP, sudjelovalo više od 6600 vojnika, 150 vozila, 50 helikoptera te više od 2000 civila.
Planirano je da događaj uključuje sedam vojnih orkestara, skokove padobranaca, povijesna vojna vozila, večernji koncert i vatromet. No, planovi koji predviđaju prikaz oklopnih borbenih vozila, haubica i tenkova izazvali su zabrinutost zbog mogućeg oštećenja prometnica u Washingtonu.
Trumpa još 2017. impresionirala francuska vojna parada
Trump već dugo želi vojnu paradu. Nakon što je 2017. prisustvovao paradi u Francuskoj povodom Dana Bastille, predsjednik je zatražio da se još veći događaj organizira na Aveniji Pennsylvania u Washingtonu.
Ti su planovi tada otkazani zbog previsokih troškova. Prema nekim procjenama, parada bi koštala gotovo 92 milijuna dolara.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Pročitajte više na Index.hr

