Ove smjerove na fakultetima nije upisao nitko u Hrvatskoj
Više od 15 tisuća mjesta na hrvatskim fakultetima ostalo je nepopunjeno nakon ljetnog upisnog roka. Na čak 61 studijski program nitko se nije upisao. Među njima su i nastavnički smjerovi fizike i kemije, i to unatoč tome što škole vape za takvim kadrom
Problemi sa sve većim brojem nepopunjenih mjesta na fakultetima rastu. Nakon ljetnog roka ostalo je više od 15.000 slobodnih mjesta na studijima diljem Hrvatske. Postavlja se pitanje – jesu li kriteriji upisa previsoki?
‘Visoka učilišta ne bi smjela smanjivati kriterije, dakle upisne uvjete koji su ranije imale postavljene. Imali smo zadnju godinu kada je broj kandidata viši od kvote bila 2015. godina i na tim nekim uvjetima koji su vrijedili tad bi trebali vrijediti i danas’, rekao je za Novu TV Igor Drvodelić, pomoćnik ravnatelja AZVO.
Pročitaj više na: Tportal.hr

