Odvjetnik Miljević: Skoro 50 godina sam u pravosuđu, ovako nešto se ne pamti
ODVJETNIK i pravni stručnjak Veljko Miljević za N1 televiziju komentirao je činjenicu da Hrvatska nakon tri javna poziva i dalje nema predsjednika Vrhovnog suda.
Iz Ureda predsjednika Republike Hrvatske priopćili su da Zoran Milanović neće nikoga od prijavljenih predložiti na javni poziv za predsjednika Vrhovnog suda.
“Predsjednik Republike neće predložiti Hrvatskom saboru nikoga od prijavljenih na javni poziv od 6. srpnja 2025. za mjesto predsjednika Vrhovnog suda Republike Hrvatske. Budući da neće nikoga predložiti za kandidata za predsjednika Vrhovnog suda RH, neće zatražiti ni mišljenja od Odbora za pravosuđe Hrvatskoga sabora i Vrhovnog suda RH. Prema Ustavu RH, predsjednik Republike jedini je ovlašteni predlagatelj kandidata za predsjednika Vrhovnog suda RH, a mišljenja Odbora za pravosuđe i Opće sjednice Vrhovnog suda nisu obvezujuća za predsjednika Republike kao predlagatelja”, naveli su s Pantovčaka.
“Nikad nismo bili u ovakvoj situaciji”
“Mislim da nikada nismo bili u takvoj situaciji. Dugo pamtim, a iduće godine će biti punih 50 godina da sam u…
Pročitajte više na Index.hr

