Nakon posljednjeg Trumpova upozorenja, Hamas ‘smjesta’ spreman sjesti za stol
Palestinska militantna organizacija Hamas je rekla da je spremna odmah započeti s pregovorima nakon “posljednjeg upozorenja” američkog predsjednika Donalda Trumpa koji je zatražio da prihvate sporazum o puštanju izraelskih talaca iz Gaze
Hamas je kasno u nedjelju u priopćenju rekao da je dobio “neke ideje od američke strane sa svrhom postizanja pregovora o prekidu vatre”, dodajući da “pozdravlja bilo koji potez koji će pomoći naporima da se zaustavi agresija na naš narod”.
Organizacija je rekla da je “spremna odmah sjesti za pregovarački stol kako bi raspravila o oslobađanju svih zatvorenika u zamjenu za jasno proglašenje kraja rata, potpuno povlačenje iz Pojasa Gaze i stvaranja odbora nezavisnih Palestinaca radi upravljanja Pojasom Gaze”.
Trump: Izraelci su prihvatili moje uvjete
Priopćenje je objavljeno nedugo nakon što je Trump na svojoj društvenoj mreži Truth Social napisao da su…
Pročitaj više na: Tportal.hr

