Najveći sajam Istre i Kvarnera: Tisuće posjetitelja stiže na Učku!
Ilustracija, Učkarski samanj
Foto: Goran Kovacic / Pixsell
U nedjelju, 7. rujna, Park prirode Učka ponovno će postati središte tradicije, gastronomije i zabave. Na prijevoju Poklon održat će se 17. Učkarski samanj, najveći sajam autohtonih proizvoda Istre i Kvarnera, koji će trajati od 10 do 20 sati.
Manifestacija i ove godine donosi bogat izložbeno-prodajni, kulturno-zabavni, ugostiteljski, dječji i edukativni program. Više od 50 izlagača predstavit će tradicionalne proizvode i zanate, od izrade drvenih figurica i glazbala do gljivarstva i kulturne baštine Lovranštine. Poseban interes zasigurno će izazvati tor s autohtonim životinjama – boškarinom, pramenkom, tovarima i kravama.
Na štandovima će se nuditi širok izbor lokalnih delicija: mliječni i mesni proizvodi, med, rakije i likeri, vina, craft pive, čajevi, džemovi, kolači, fritule i čokolade. Ugostiteljska ponuda bit će raspoređena na tri lokacije – kod Planinarskog doma Poklon, na parkiralištu Poklon te na terasi Planinskog bara.
Zabavni dio programa predvodit će Mauro Staraj & La Banda, dok će posjetitelje na terasi…
Pročitajte više na HRT.hr


