Milanović izrazio sućut indijskom premijeru zbog nesreće Boeinga
HRVATSKI predsjednik Zoran Milanović izrazio je danas Narendri Modiju, prvom indijskom premijeru koji je posjetio Hrvatsku, sućut zbog zrakoplovne nesreće u njegovoj zemlji u kojoj je prošlog tjedna poginulo 270 osoba, objavio je ured predsjednika u priopćenju.
Boeing 787-8 Dreamliner s 242 putnika koji je prošlog tjedna poletio iz Ahmedabada prema londonskoj zračnoj luci Gatwick, počeo je gubiti visinu nekoliko sekunda nakon polijetanja i raspao se kad je pao na studentski dom medicinskog fakulteta blizu zračne luke, nakon čega je eksplodirao i pretvorio se u vatrenu buktinju.
Milanović je Modiju u ime Hrvatske izrazio sućut zbog tragedije u kojoj je poginulo 270 osoba. Modija je ranije danas u Banskim dvorima primio premijer Andrej Plenković s kojim se složio da se svjetski problemi ne mogu rješavati ratovanjem, već jedino diplomacijom i dijalogom, pri čemu je nužno poštivati teritorijalni integritet i suverenitet svih zemalja.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
…
Pročitajte više na Index.hr

