Netko zapucao na irske mirovnjake u južnom Libanonu. Irska: Krivimo Izrael
NEPOZNATI počinitelji napali su vatrenim oružjem irske mirovne snage u blizini izraelske tzv. “plave linije” dok su bili na zajedničkoj patroli s Oružanim snagama Libanona, priopćio je irski zamjenik premijera Simon Harris, a prenosi RTE.
Irske obrambene snage izjavile su da je nekoliko metaka iz malokalibarskog oružja ispaljeno u blizini patrole, a Harris i ministar vanjskih poslova Simon Harris izjavili su da su Izraelske obrambene snage odgovorne za incident.
Incident se dogodio jutros u blizini sela Yaroun i uključivao je zajedničku patrolu irskih vojnika UNIFIL-a i Oružanih snaga Libanona. Patrola se povukla iz tog područja, a nije bilo ozlijeđenih osoba na patroli niti oštećenja oklopnih vozila koja su koristili.
Svi pripadnici irske postrojbe u Libanonu, koji su dio 126. pješačke bojne, su sigurni i dobro.
“Potpuno neprihvatljivo”
Premijer Micheál Martin rekao je da je ono što se dogodilo “potpuno neprihvatljivo”.
U izjavi na društvenoj mreži X, rekao je da sigurnost mirovnjaka koji obavljaju svoje zadaće moraju svi poštovati.
Pročitajte više na Index.hr

