Ministrica zdravstva u Njemačkoj Nina Warken planira veliki paket štednje za Njemačku. Kao dio toga, namjerava i ukinuti besplatno suosiguranje supružnika. Ali ne samo iz financijskih razloga, piše Njemačka tiskovna agencija (dpa).
Ministrica zdravstva Nina Warken u Njemačkoj branila je svoj plan ograničavanja besplatnog suosiguranja supružnika. “Ovdje se ne radi samo o pravednosti doprinosa ili povećanju prihoda za zakonsko zdravstveno osiguranje”, rekla je za njemačku uredničku mrežu RND. Besplatno suosiguranje supružnika koji ne odgajaju djecu niti se brinu za rodbinu također je prepreka zapošljavanju.
Stoga smatra da je predložena promjena u načelu ispravna. “Ovo je ženska politika u praksi i potiče neovisnost i financijsku sigurnost – posebno u pogledu mirovine”, rekla je Warken. Čak je i netko tko prihvati takozvani “midi-posao” s zaradom većom od 603 eura već pokriven vlastitim zdravstvenim osiguranjem. To se postiže trenutnom minimalnom plaćom i 11-satnim radnim tjednom.
CSU traži novac poreznih obveznika za primatelje građanskog doplatka – Bürgergelda
Kršćansko-socijalna unija (CSU) tvrdi da ne može biti ispravno…
Pročitajte više na fenix-magazin.de

