FBI pokrenuo istrage protiv bivših šefova CIA-a i FBI-a
FBI JE POKRENUO istrage protiv bivšeg direktora CIA-e Johna Brennana i bivšeg direktora FBI-a Jamesa Comeyja, izvijestio je Fox News.
Istrage se vode zbog navodnih nepravilnosti povezanih s prošlim vladinim istragama o tvrdnjama o ruskom uplitanju u američke izbore 2016. na kojima je predsjednik Donald Trump pobijedio bivšu državnu tajnicu Hillary Clinton, navodi se u izvješću. FBI, CIA i Ministarstvo pravosuđa nisu komentirali ove navode.
Kaznena istraga ne mora nužno rezultirati optužbama. Fox je rekao da su njihovi izvori iz Ministarstva pravosuđa, ali nije precizirao broj izvora. Istrage su navodno usmjerene na dva bivša dužnosnika koji su dugo izazivali gnjev Trumpa i njegovih pristaša zbog svoje uloge u istrazi ruskog uplitanja u izbore 2016. godine.
Trump se godinama protivio istrazi
Comey je vodio FBI kada su vlasti 2016. godine započele kaznenu istragu o potencijalnoj koordinaciji između Trumpove kampanje i ruske vlade s ciljem utjecaja na izbore. Trump je otpustio Comeyja 2017. godine na početku svog prvog mandata nakon što je Comey javno potvrdio da je Trump pod istragom.
…
Pročitajte više na Index.hr

