Erdogan želi ušutkati oporbu. Prosvjednici se sukobili s policijom, bačen i suzavac
TURSKI policajci sukobili su se danas s pristašama turske oporbe ispred sjedišta Republikanske narodne stranke (CHP), upotrijebivši suzavac kako bi povjerenik kojeg je imenovao sud mogao ući u zgradu.
Vlasti su blokirale pristup uredu stranke u nedjelju navečer nakon što su se desetci zastupnika CHP-a i članova stranke ondje zabarikadirali kako bi spriječili povjerenika da preuzme kontrolu sa svojim suradnicima.
Sud je prošli tjedan odlučio smijeniti vodstvo stranke u Istanbulu zbog navodnih nepravilnosti na stranačkom kongresu 2023.
Sporni povjerenik
Bivši zastupnik CHP-a Gürsel Tekin imenovan je povjerenikom i službeno je preuzeo kontrolu nad ogrankom stranke tijekom poslijepodneva. Tekin, koji se sukobio s vođom CHP-a Özgürom Özelom, branio je presudu, ocijenivši da je nepristrana i da “nije dio problema”.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Pročitajte više na Index.hr

