U utorak je održana glavna skupština dioničara Podravke na kojoj je donesena odluka o isplati dividende od 3,20 eura bruto po dionici.
Dividenda će se isplatiti iz dobiti matične tvrtke Podavka d.d. koja je iznosila 49 milijuna eura. Dobit cijele grupe lani je bila rekordnih 75 milijuna eura. Dividenda sjeda na račune 10. srpnja.
Predstavnici mirovinskih fondova u Nadzornom odboru kompanije Damir Grbavac i Petar Miladin dobili su novi četverogodišnji mandat. Umjesto Damira Čukmana koji je podnio ostavku iz osobnih razloga imenovan je mirovinski predstavnik Zdenko Matak iz Bjelovara.
No, glavno iznenađenje priredila je država koja na skupštini nije predložila svoje članove NO-a. Mandat u NO-u početkom rujna istječe šefu HGK-a Luki Buriloviću te lokalnim HDZ-ovcima Krunoslavu Vitelju i Damiru Felaku.
U Podravkinim se krugovima spekuliralo da će HDZ-ovcima Buriloviću, Vitelju i Felaku mandati biti produženi na jedno vrijeme, moguće šest mjeseci. Teško da bi dobili pune mandate zbog obveze Hrvatske prema članstvu u OECD-u koji traži depolitizaciju uprava i nadzornih…
Pročitajte više na danica.hr
