Crno tržište oružja: tiha prijetnja sigurnosti
Veliki problem ilegalnog oružja predstavlja zaostalo oružje iz Domovinskog rata koje je u velikoj većini na crnom tržištu i dalje. To je većinom oružje A kategorije – automatske puške, automatski pištolji, minsko eksplozivna sredstvo, govori za Labirint zaštićeni svjedok.
Dubravko Gvozdanović, stručnjak za oružje. naglašava kako ilegalno oružje nije apstraktna prijetnja, već stvarna opasnost za opću sigurnost društva jer je ono lako dostupno i kruži među nama.
– Postoje ljudi iz krim miljea koji se bave krijumčarenjem ilegalnog oružja i postoje ljudi, nažalost s našeg prostora, kojima je oružje ostalo još iz doba Domovinskog rata i žele ga se na neki način riješiti, ali ga ne žele predati policiji pa žele unovčiti ono što imaju. Dakle, od država poput Bosne i Hercegovine, Srbije, Kosova, Albanije, možemo vidjeti da su te granice meke. Bez obzira na količinu i jedan primjerak ilegalnog oružja na tržištu je opasan i može načiniti ogromnu štetu, ističe Dubravko Gvozdanović, stručnjak za oružje, kaže Gvozdanović.
“Oružje je…
Pročitajte više na HRT.hr


