Birači umjesto mlade hit načelnice izabrali čovjeka kojeg je srušila prije 4 godine
PETRA Radić, dosadašnja načelnica Podgore, izgubila je izbore od bivšeg načelnika Ante Miličića, kojeg je prije četiri godine neočekivano svrgnula te postala hit izbora. U nedjelju u drugom krugu izbora Miličić je kao kandidat grupe birača osvojio 721 glas (53,73%), dok je Radić, koja se natjecala kao kandidatkinja Nezavisne liste mladih (NLM), dobila 621 glas (46,27%).
Prije 4 godine postala jedna od najmađih načelnica, progovorila o katastrofalnom financijskom stanju
Kada je 2021. godine sa 28 godina preuzela dužnost kao jedna od najmlađih načelnica, Radić je jasno poručila da je zatekla katastrofalno stanje financija, ističući da je općina Podgora tada imala dug veći od 31 milijun kuna. To je iznosilo čak 2,6 općinskih godišnjih proračuna.
Tada je najavila temeljitu reviziju rada prethodne vlasti, a posebno se kritički osvrnula upravo na Miličićev mandat, tvrdeći da su je dočekale brojne nelogičnosti, sumnjivi ugovori i financijski nered.
Miličić je, inače, poznat i po tome što je tijekom svoje vladavine Podgorom Milana Bandića…
Pročitajte više na Index.hr

