Bačić u Orebiću na početku katastarske izmjere: Velik dan za Orebić
MINISTAR prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić u Orebiću je danas obilježio početak katastarske izmjere na području te općine, u okviru Godišnjeg programa katastarskih izmjera građevinskih područja.
“Ovo je veliki dan za Orebić – ovakva sustavna izmjera nije se provela gotovo dva stoljeća. S obzirom na razvoj Hrvatske i naše potrebe, sada je bilo vrijeme da konačno uredimo najvrjedniju evidenciju naše imovine. Ove godine katastarske izmjere provodimo u Trpnju, Orebiću i na području još nekoliko katastarskih općina u Dubrovačko-neretvanskoj županiji”, rekao je Bačić.
“Dinamikom koju smo predvidjeli, trebali bismo do 2031. izmjeriti cjelokupni prostor građevinskog područja države”, dodao je.
Projekt obuhvaća 3249 katastarskih čestica i 890 zgrada
Projekt se provodi u okviru Godišnjeg programa katastarskih izmjera građevinskih područja za 2025., a obuhvaća 3249 katastarskih čestica i 890 zgrada. Ugovorena vrijednost usluga je 910.318.75 eura, a izvođač radova je Geoprojekt Zagreb 20 d.o.o.
Taj je projekt dio Višegodišnjeg…
Pročitajte više na Index.hr

