Analitičarka: Kina si ne smije priuštiti da Putin pristane na mir u Ukrajini
DOK DONALD Trump pojačava pritisak na Rusiju da do kraja tjedna pristane na prekid vatre u Ukrajini, Kina ovaj sukob vidi kao posrednički rat kojim strateški iscrpljuje i Moskvu i Washington, pripremajući teren za vlastite ciljeve, prije svega invaziju na Tajvan, stoji u tekstu vojno-obavještajne analitičarke Rebekah Koffler objavljenom u britanskom Telegraphu.
Trump je jučer uveo dodatnu carinu od 25 posto Indiji kao kaznu za kupnju ruske nafte, a Trump je na mračne prijetnje nuklearnim ratom bivšeg ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva odgovorio premještanjem dviju nuklearnih podmornica.
Američki izaslanik Steve Witkoff jučer je ponovno boravio u Moskvi, a danas je Kremlj potvrdio i mogući sastanak američkog i ruskog predsjednika već sljedeći tjedan. Trump, drugim riječima, isprobava različite alate kako bi postigao mir, no sve su snažnije naznake da bi njegovu vještinu pregovaranja s Rusijom mogla potkopati – Kina.
Kineski posrednički rat
Ono što Trump i njegovi savjetnici možda nisu uzeli u obzir jest da Kina sebe smatra pobjednikom rata u Ukrajini i…
Pročitajte više na Index.hr

