Američki CDC podigao odgovor na epidemiju ebole na najvišu razinu
Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) podigli su svoj odgovor na epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo na najvišu razinu, no rekli su da je rizik od širenja bolesti u Sjedinjenim Državama i dalje nizak.
Potez, rezerviran za najozbiljnije zdravstvene krize, pokazuje rastuću zabrinutost zbog brzog širenja rijetkog soja bolesti.
Epidemija soja ebole bundibugyo zarazila je više od 1200 ljudi u Kongu te uzrokovala 321 smrtni slučaj, dok je u susjednoj Ugandi zaraženo 20 osoba.
Pročitajte više na HRT.hr
