Turski nogomet trese velika afera nakon što je otkriveno kako je više od 350 sudaca imalo kladioničarske račune, a 152 od njih se aktivno kladilo.
Turski nogometni savez (TFF) pokrenut će disciplinske mjere protiv sudaca za koje se utvrdi da su se kladili na nogometne utakmice nakon što je otkriveno da stotine njih imaju kladioničke račune.
Predsjednik TFF-a Ibrahim Haciosmanoglu kazao je kako je istraga saveza, temeljena na podacima državnih institucija, otkrila da je 371 od 571 aktivnog suca u turskim profesionalnim ligama imalo kladioničarske račune, a 152 od njih aktivno se kockalo.
– Kao savez, počeli smo čišćenjem vlastitog dvorišta, rekao je Haciosmanoglu na konferenciji za novinare u Istanbulu.
– Među onima za koje je utvrđeno da imaju kladioničke račune bilo je sedam vrhunskih sudaca, te 15 vrhunskih pomoćnika, dodao je.
Rekao je da su neki suci postavili zapanjujući broj oklada, pri čemu se jedan kladio čak 18.227 puta, a 42 suca kladila su se na više od 1.000 nogometnih utakmica svaki. Utvrđeno je da su se neki kladili samo jednom.
Haciosmanoglu je rekao da će disciplinski odbor saveza odmah početi poduzimati mjere.
– Bit će upućeni…
Pročitajte više na HRT.hr

