KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije upisala je i četvrtu pobjedu u pripremama za predstojeći Eurobasket. Ovoga puta srpski košarkaši bili su bolji od reprezentacije Cipra u Limassolu rezultatom 122:55. Treba istaknuti da je srpski izbornik Svetislav Pešić iskoristio ovu utakmicu kako bi odmorio neke od glavnih igrača, pa se tako ovoga puta na parketu nisu našli Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović, Stefan Jović i Nikola Milutinov.
Srbija dominantna od početka do kraja
Već od samog početka Srbi su krenuli vrlo odlučno te su poveli serijom od 6:0, no Cipar se uspio vratiti na 6:5. Ipak, to je bio maksimum za domaću reprezentaciju. Kako je vrijeme odmicalo, prednost Srbije je rasla pa je ekipa Svetislava Pešića već nakon prve četvrtine imala 16 poena viška.
Druga četvrtina bila je u potpunosti u znaku Balše Koprivice i Tristana Vukčevića koji su iskoristili dobivenu minutažu i, željni dokazivanja, pogađali iz svih pozicija. Nakon prvih 20 minuta igre Koprivica i Vukčević već su bili dvoznamenkasti – Balša s 15, a Tristan s 14 poena, dok su ih pratili Davidovac i Gudurić s po osam poena.
Treća četvrtina pripala je razigranom Filipu Petruševu…
Pročitajte više na Index.hr

