Sonay Kartal, 23-godišnja britanska tenisačica, iznenađujuće je došla do četvrtfinala WTA 1000 turnira u Pekingu pobijedivši u dvoboju osmine finala petu tenisačicu svijeta, Ruskinju Miru Andrejevu sa 7-5, 2-6, 7-5.
Za trenutačno 81. igračicu na pojedinačnoj WTA ljestvici to je najbolji rezultat u karijeri na WTA 1000 turnirima, a do njega je došla ostvarivši svoju prvu pobjedu protiv tenisačice iz društva Top 10.
To joj je tek drugo četvrtfinale na WTA Touru u karijeri. Prvi put je među osam najboljih bila na prošlogodišnjem WTA 250 turniru u Monastiru, na zemljanoj podlozi, gdje je došla i do prvog naslova.
Za plasman u polufinale ova Britanka turskog porijekla će igrati protiv 26. nositeljice, Čehinje Linde Noskove (WTA – 27.), koja je u srijedu u osmini finala svladala Ruskinju Anastasiju Potapovu (WTA – 59.) sa 6-2, 6-4. Noskova se drugi put u karijeri probila do četvrtfinala na WTA 1000 turniru, a prvi put je to učinila ove godine u Dubaiju.
Pobjednica dvoboja Kartal – Noskova će po prvi put zaigrati u polufinalu najviše razine turnira na WTA Touru.
U preostala dva meča osmine finala u Pekingu sastat će se Poljakinja Iga Swiatek (WTA – 2.) i…
Pročitajte više na HRT.hr

