U austrijskom skijalištu Schaldmingu skijaši danas voze noćni slalom. Za hrvatske predstavnike to je posljednji nastup u Svjetskom kupu uoči Zimskih olimpijskih igara u Milanu i Cortini koje počinju 6. veljače.
Slalom je otvorio Norvežanin Atle Lie McGrath i najbolje odradio prvu vožnju. Vodi ispred sunarodnjaka Henrika Kristoffersena (+0.15) i Švicarca Loica Meillarda (+0.44).
Prvi od hrvatskih skijaša na startu bio je Samuel Kolega, koji je u cilj je ušao sa zaostatkom +2.43 za vodećim Norvežaninom.
Filip Zubčić, nakon jučerašnjeg 14. mjesta u veleslalomu, prvu slalomsku vožnju završio je sa zaostatkom većim od tri stotinke, +3.23.
Za dobre vijesti pobrinuo se Istok Rodeš. Sa zaostatkom od dvije sekunde i devet stotinki za McGrathom nalazi se na 17. mjestu.
Druga vožnja je u 20.45, uz prijenos na HRTi-ju, a snimku možete pogledati na HTV-u 2 od 23.32.
Vodeći slalomaš svijeta je Norvežanin koji nastupa za Brazil Lucas Pinheiro Braathen s 401 bodom. Slijede Francuz Clement Noel (375 bodova) te dvojica norveških skijaša, Atle Lie McGrath (372) i Timon Haugan (359).
Samuel Kolega je na 27. mjestu sa 63 boda, Filip Zubčić je 31. (54), a Istok Rodeš…
Pročitajte više na HRT.hr

