Dvoboj Tottenhama i Leedsa
Foto: Dylan Martinez / REUTERS
Nogometaši Tottenhama propustili su priliku načiniti veliki korak prema premierligaškom spasu, nakon što su u susetu 36. kola odigrali 1-1 protiv Leeds Uniteda.
Nakon što je Arsenal u nedjelju pobijedio West Ham, Spursi su imali priliku pobjeći “čekičarima” na četiri boda plusa, dva kola prije kraja. Međutim, odigrali su tek 1-1 protiv Leeds Uniteda pa je razlika tek dva boda.
Podsjetimo, Burnley i Wolverhampton su odavno “bivši”, a posljednji, treći putnik u niži rang bit će West Ham ili Tottenham.
Tottenham je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali gostujuća obrana nije se slomila. Domaćin je ipak poveo u 50. minuti golom Mathysa Tela, a izjednačio je Dominic Calvert-Lewin iz kaznenog udarca u 74. minuti.
Gosti su u sudačkoj nadoknadi mogli i do preokreta, no Sen Longstaff je pogodio prečku.
Tottenham u posljednja dva kola čeka gostovanje kod Chelseaja, te Everton kod kuće, dok će West Ham prvo gostovati kod Newcastlea, a zatim kod kuće ugostiti Leeds.
REZULTATI 36. KOLA:
Tottenham – Leeds United 1-1 (Tel 50 / Calvert-Lewin 74-11m)
Nedjelja:
Burnley – Aston Villa 2-2 (Anthony 8, Flemming 59 / Barkley…
Pročitajte više na HRT.hr