Nakon utakmice trećeg kola skupine D Svjetskog nogometnog prvenstva odigrane u Los Angelesu, u kojoj je reprezentacija Turske s 3-2 pobijedila reprezentaciju SAD-a, američki izbornik podsjetio je novinare da je njegova momčad ipak osvojila skupinu.
Izbornik američke reprezentacije Mauricio Pochettino bio je suočen s pitanjima o porazu i izjavio je da ima osjećaj kao da njegova momčad nije osvojila prvo mjesto u skupini, nego ispala iz daljnjeg natjecanja.
– Trenutno nam nitko nije čestitao na prvom mjestu u našoj skupini. Čestitam igračima, osoblju i navijačima što su završili prvi u vrlo teškoj skupini. Naš je cilj bio završiti prvi i završili smo prvi. Jako sam pozitivan i sretan. Kad god se jedna momčad već kvalificirala, a druga je već ispala, toliko situacija dolazi u obzir. Sada smo puno bolja momčad nego prije. Kvalificirali smo se kao broj jedan i prošli smo u sljedeći krug. Moram vas podsjetiti da smo osvojili skupinu.
Branič američke reprezentacije Auston Trusty, koji je bio strijelac vodećeg pogotka:
– Osjećao sam da smo imali puno prilika tijekom utakmice, a oni nisu. Mislim da su imali otprilike tri udarca na gol. Nažalost, izgubili smo,…
Pročitajte više na HRT.hr
