Nogometna reprezentacija Norveške postala je 32. sudionik Svjetskog prvenstva 2026. u SAD, Meksiku i Kanadi.
Norvežani su u susretu posljednjeg kola I skupine na milanskom San Siru pobijedili Italiju sa 4-1 završivši natjecanje u skupini s maksimalna 24 boda.
Uoči posljednjeg kola Norveška je imala tri boda više od Italije i daleko bolju razliku pogodaka. “Azzurrima” je bila potrebna pobjeda od čak devet golova razlike kako bi preuzeli vrh ljestvice. Talijanski izbornik Gennaro Gattuso je bio svjestan kako je to nemoguća misija, ali je priželjkivao bilo kakvu pobjedu kako bi se upisao u povijest kao prvi talijanski izbornik koji je ostvario šest pobjeda u prvih šest susreta za kormilom.
Međutim, Italija ne samo da nije slavila, već je doživjela težak, 1-4 poraz. Domaćin je poveo u 11. minuti golom Francesca Pia Esposita. Izjednačio je Antonio Nusa u 63. minuti, potom je Erling Haaland zabio dva gola u razmaku od svega dvije minute (78, 79), da bi norveško slavlje upotpunio Jorgen Strand Larsen (93).
U drugom susretu iz ove skupine Izrael je identičnim rezultatom porazio Moldaviju.
Gosti su već u 18. minuti ostali s igračem manje nakon što je Sergiu Perciun…
Pročitajte više na HRT.hr

