Južnokorejski izbornik Hong Myung-bo objavio je u subotu popis s imenima 26 igrača za predstojeće Svjetsko prvenstvo koje se održava u SAD-u, Kanadi i Meksiku.
Na popisu se našao i Jens Castrop, koji je rođen u Njemačkoj i koji je prvi igrač s dvostrukim državljanstvom koji je ušao u južnokorejsku reprezentaciju.
Castrop, vezni igrač Borussije Moenchengladbach, čiji je otac Nijemac, a majka Korejka, igrao je u mlađoj reprezentaciji za Njemačku, ali je pet puta predstavljao Južnu Koreju otkako se prošle godine opredijelio za majčinu domovinu.
Napadač Son Heung-min, koji je do sada zabio 54 gola za reprezentaciju, bit će kapetan momčadi, a uz njega su u napad postavljena još dva napadača – Oh Hyeon-gyu i Cho Gue-sung.
Oh, koji je bio u odličnoj formi za turski klub Bešiktaš, postigao je samo šest međunarodnih golova, dok je Cho 10 puta zabio za svoju zemlju.
U momčadi je bilo malo iznenađenja, uključujući veznjaka Paris Saint Germaina Lee Kang-ina i braniča Bayern Münchena Kim Min-jaea, s Jo Hyeon-wooom i Kim Seung-gyuom, koji će se boriti za mjesto startera.
Veznjak Hwang In-beom će, unatoč tome što se od ožujka bori s ozljedom gležnja u svom…
Pročitajte više na HRT.hr