Joško Gvardiol, Nikola Vlašić
Foto: Boris Kovacev / CROPIX
Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Engleske 4:2 u prvom kolu skupine L Svjetskog prvenstva, a nakon susreta Joško Gvardiol istaknuo je da je ključan bio početak drugog poluvremena.
– Sigurno da nije dobro. Dvaput smo se vraćali u utakmicu, znamo njihovu kvalitetu, znamo kakva su reprezentacija i jednostavno nije bilo dovoljno. Pogotovo taj pogodak na početku drugog poluvremena. Mislim da je nedostajalo koncentracije i sve se nekako brzo izdogađalo.
Naglasio je kako poraz ne mijenja činjenicu da Hrvatska ima priliku izboriti prolazak skupine.
– Ostale su još dvije utakmice, nije ništa gotovo. Treba dignuti glave, dobro se regenerirati. Imamo nekoliko dana za pripremu i ništa, idemo dalje.
Na pitanje je li žal još veća jer se Hrvatska u prvom poluvremenu dvaput vraćala nakon zaostatka i na odmor otišla s pozitivnim osjećajem, Gvardiol je odgovorio.
– Kao što sam rekao, vratiti se dvaput nije lagano. Mi smo uspjeli i onda smo na početku drugog poluvremena jednostavno malo zakazali. Ali dobro, ništa nije gotovo, idemo dalje. Pripremat ćemo se za sljedeće utakmice, imamo još dvije u skupini…
Pročitajte više na HRT.hr
