Tijekom samostalnog posjeta dobrotvornoj organizaciji za mentalno zdravlje muškaraca u Melbourne, vojvoda od Sussexa podijelio je osobno iskustvo koje rijetko iznosi u javnosti. Govoreći pred publikom, otvoreno je opisao kako je doživio prve dane očinstva nakon dolaska sina Archieja Harrisona Mountbatten-Windsora, kojeg ima sa suprugom Meghan Markle. ‘Definitivno sam osjetio određenu odvojenost jer je moja supruga bila ta koja stvara život, a ja sam bio tu da tome svjedočim’, rekao je princ Harry.
‘To je borba’
Govoreći o izazovima s kojima se mnogi muškarci suočavaju u prvim tjednima nakon rođenja djeteta, Harry je priznao da se pitao koja je njegova uloga u svemu tome. ‘I mislim da se mnogi muškarci pitaju što mogu ponuditi u tom trenutku, jer imate osjećaj da je vaš posao donekle završen’, objasnio je.
Dodao je da mu je važan savjet dao terapeut iz Ujedinjenog Kraljevstva. ‘Najvažnije što sam naučio jest biti svjestan vlastitih osjećaja nakon što se dijete rodi.’ Nije skrivao ni težinu tog razdoblja: ‘Ti dani i tjedni nakon rođenja stvarno su borba.’
Djeca kao ‘upgrade’
Harry je očinstvo opisao kao proces koji se neprestano…
Pročitajte više na Tportal.hr

