SVE GOVORI kako su V12, pa i V8 motori pred izumiranjem.
Ne i ako pitate Mercedes. Proizvođač se snažno okrenuo elektrifikaciji, ali je sada nakon revizije poslovanja zaključio kako itekako ima smisla zadržati konvencionalne motore u ponudi. Nedavno je najavio i da će V12 motori ostati u ponudi još neko vrijeme.
Markus Schäfer, tehnički direktor tvrtke, izjavio je za Autocar da će “nastaviti nuditi V12 motore”. Međutim, on nije dao nikakve dodatne detalje publikaciji, poput radnog obujma, očekivanih modela, snage ili hoće li biti hibridni. Nije čak ni potvrdio je li motor usklađen s Euro 7 standardom, dodavši: “Neću reći više, ali dolazi”.
Mercedes trenutačno nudi V12 motor u samo jednom modelu, Maybachu S680, a broj automobila s V12 motorima nastavlja se smanjivati. U 2025. godini dostupno je desetak automobila s toliko cilindara, a izbor je ograničen na egzotične proizvođače kao što su Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, Pagani, Aston Martin i još nekoliko proizvođača.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
V12 u Maybachu je 6.0-litarski twin-turbo…
Pročitajte više na Index.hr

