Nema više otvorenog plamena na požarištu u poduzetničkoj zoni Zadar
Na požarištu u zadarskoj poduzetničkoj zoni na Novom Bokanjcu od ponoći više nema otvorenog plamena, potvrdio je u subotu županijski vatrogasni zapovjednik Matej Rudić, dodavši i kako su u gašenju lakše ozlijeđena dva vatrogasca.
Stanovnici tog dijela grada žale se na intenzivan smrad. U gašenju požara lakše su ozlijeđena dvojica vatrogasaca, obrađeni su ambulantno i dobro se oporavljaju.
– Vatrogasci su na terenu iz Javne vatrogasne postrojbe Zadar koji natapaju požarište, materijal koji je na zgarištu i raskopavaju ga kako se ne bi ponovno aktivirao, kazao je Matej Rudić, županijski vatrogasni zapovjednik.
Dodaje da kada vatrogasci završe policija će napraviti očevid i utvrditi sve činjenice i okolnosti nastanka događaja.
Požar je u petak oko 21 sat izbio u proizvodnoj hali u poduzetničkoj zoni na Novom Bokanjcu, zapalio se stiropor, a vatru je sa 13 vozila gasilo 20 pripadnika JVP Zadar, Intervencijske vatrogasne postrojbe Zadar i DVD-a Nin.


