U Nizozemskoj je na pomolu jedan od spektakularniji preokreta, sve se činilo kako će Ajax uzeti naslov, međutim lošom serijom rezultata dali su šansu rivalu PSV-u kolo prije kraja sezone.
Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u ključnom dijelu sezone ušao je u sjajnu formu i u zadnje četiri utakmice zabio je pet komada. Ukupno je svojim golovima i asistencijama sudjelovao u 25 golova u tekućoj sezoni.
U četvrtak Ajax je primio u 99. minuti protiv Groningena, kiksao četvrti put zaredom i prepustio vrh tablice Perišiću i društvu, koji sad u zadnjem kolu kod Sparte Rotterdam moraju potvrditi naslov i zaključiti epski preokret.
Cijela situacija silno je motivirala velikog borca kakav je Perišić, a njegova objava oduševila je navijače:
“Još jedna utakmica. U ovom trenutku, gladan sam – možda gladniji nego što sam ikad u životu bio“, napisao je Perišić i podijelio video legendarnog motivacijskog pisma Kobea Bryanta.
Ivan Perišić
(Foto: Screenshot)
Tablica Eredivisie:
Pročitajte više na Gol.hr